Spacer po lesie

:)

To, czego brakuje nam w dzisiejszym, rozpędzonym świecie, to z pewnością kontakt z naturą. Często żyjąc w betonowych, klaustrofobicznych choć przecież ogromnych miastach, zapominamy o pięknie przyrody i o tym, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma obcowanie z nią. Las jest wspaniałym tworem przyrody - uwielbiam drzewa i ich niemą, majestatyczną obecność. Wizyty w lesie wpływają na nasz nastrój, a olejki drzew, szczególnie iglastych, zwierają fitoncydy które mają działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Pięknie jest poświęcić czas na wędrówkę po lesie, chłonąć z całą uwagą i świadomością jego nastrój, pozytywną energię i wsłuchać w jego głos, poczuć cichą obecność drzew. Po prostu korzystać z dobrodziejstw terapii lasem, która jest chyba najtańszą terapią przynoszącą tyle pozytywnych korzyści dla ciała i ducha ;)

Ale las to nie tylko drzewa, to także wszyscy jego mieszkańcy, mali i duzi. Lisy na przykład :) Motyw liska już pojawiał się u mnie, tym razem jesienny lisek ucinający sobie smaczną drzemkę w leśnym zaciszu.Miłego tygodnia!
anua

13 komentarzy :

 1. To prawda, często nie mamy czasu żeby zwrócić uwagę na piękno przyrody, które przecież jest tak blisko. Też nad tym pracuję:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak niestety jest, gdzieś nam to zwykle umyka. Warto poświęcić czas na bycie z naturą, naprawdę daje to całkiem widoczne pozytywne efekty:)

   Usuń
 2. Cudo i cudo :) zdjęcie i obrazek. Kocham las, lesne klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię spacery po lesie i ten cudowny zapach :)
  A lisek jest uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Magiczne zdjęcie, a lisio jest przeuroczy. :3 Również uwielbiam spacery po lesie, szczególnie po deszczu, powietrze wtedy jest wysycone zapachem igliwia i ściółki. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mieszkam blisko lasu i gór Sowich. Widoki mam piękne i częste spacery po lesie.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo zazdroszczę:) a Góry Sowie mam na liście miejsc do zobaczenia w najbliższej przyszłości:))

   Usuń
 6. Mieszkam blisko lasu i gór Sowich. Widoki mam piękne i częste spacery po lesie.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję za każde miłe odwiedziny i za każde ciepłe słowo.

Każdy Twój ślad zostawiony tutaj jest dla mnie bardzo cenny :)