W ciszy

:)

Hej Dziewczyny:)Pisałam już kiedyś, że uwielbiam siadać wieczorami samotnie na zewnątrz i... patrzeć. Pisałam o tym kilka miesięcy temu, kiedy – wtedy jeszcze nieśmiało – zaczynała zaglądać do nas wiosna. Pamiętam nawet teraz, jak piękny koncert dawały wtedy kosy, jak cudownie spokojnie zachodziło słońce, z pełnym dostojeństwem chowało się za budynki, a potem – czego już nie widziałam – za horyzont, ustępując miejsca nocy.  Podobnie jak wtedy, siedzę wieczorem i patrzę, tym razem już u schyłku lata. Głęboko w uszy wpycham ulubioną muzykę, bo koncerty kosów już dawno ucichły.  Widzę nad głową szalejące, ukochane jaskółki, ćwiczące się przed odlotem w cieplejsze rejony świata. Słyszę już tylko sikorki i wiem, że przede wszystkim właśnie te maluchy będą swoim śpiewem umilać mi zimę. I teraz właśnie, mocno odczuwając otaczające mnie chłodne powietrze uświadamiam sobie, aż do bólu, szybkość przemijania. Kolejny cykl, kolejna jesień i znowu koniec czegoś. I znowu początek czegoś nowego. 


Cicho tu u mnie na blogu ostatnio. Ale bywam u Was, podczytuję, podziwiam, chociaż nie zawsze zostawiam ślad.

Miłego końca lata!
anua

28 komentarzy :

 1. Cudeńko!:)
  Masz rację, trzeba się nasycić widokami, dźwiękami, by mieć co wspominać w ciche i ciemne wieczory zimowe:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:)
   Zgadza się, zbyt często nie zauważamy uroków lata (wiosny, jesieni, zimy..) w naszym szybkim życiu. A potem, kiedy już mijają, zaczynamy za nimi tęsknić:)

   Usuń
 2. Nigdy nie mam czasu na przystawanie i coraz bardziej żałuję. Tak jak spędzam zmierzch słuchając muzyki zamiast otworzyć okna i wsłuchać się w naturę. :C
  Piękny naszyjnik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję;)
   No niestety, czasem żyjemy za szybko :)

   Usuń
 3. I Tobie miłego końca lata. Ja też lubię posiedzieć wieczorem na tarasie i wsłuchać się w naturę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewelinko:) i też Cię pozdrawiam!

   Usuń
 4. niby czekająca nas jesień też piękna i taka barwna, ale żal miesięcy, które za nami, znowu tak długo trzeba będzie czekać na młode, zielone listki..... nostalgicznie mi się jakoś zrobiło
  całuski, byle do wiosny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, jakoś nam to piękno umyka, a potem - tęskno.
   Oj tak, byle do wiosny :)

   Usuń
 5. Pięknie napisane :) Czas przecieka nam przez palce. Pozostaje tylko nie przejmować się i cieszyć się każdą, najdrobniejszą chwilą. W każdej znaleźć coś pięknego :) Pisałam o tym ostatnio na swoim blogu. Widzę, że temat ten jest ważny dla wielu z nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Niestety, czas mija za szybko, a przyroda - taka piękna - jakby mijała obok nas. Nie zauważamy, odkładamy na później..

   Usuń
 6. ach cudeńko pozdrawiam ciepluteńko

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje ptaszki są najpiękniejsze:)

  OdpowiedzUsuń
 8. o jejku nie gadaj, że grafika to twoje dzieło? :o małe cudeńko <3 prawdziwa artystka z ciebie :) przepięknie malujesz i robisz biżuterię, czemu mnie tu nie było wcześniej? :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo:) cieszę się, że do mnie trafiłaś, rozgość się:)

   Usuń
 9. Cudnie :) Twoje posty to uczta dla mojej duszy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne te twoje ptaszki, szczególnie podobają mi się ukryte pod szkiełkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. niestety czas szybko upływa. Też lubię obserwować co dzieje się naokoło :). Motyw z ptaszkiem jest cudowny. Bardzo uroczy :)

  OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję za każde miłe odwiedziny i za każde ciepłe słowo.

Każdy Twój ślad zostawiony tutaj jest dla mnie bardzo cenny :)