W biblioteczce

:)
Zdecydowanie jestem molem książkowym. Uwielbiam książki czytać i mieć :) Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że czytanie niesie ze sobą ogrom korzyści dla naszego rozwoju. Książki mogą być zarówno źródłem rozrywki, jak i źródłem informacji, a czytanie poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, wyciszyć się, rozluźnić. Czasem motywuje i inspiruje, a czasem prowokuje do refleksji i skupienia. No i fakt, Ameryki nie odkryłam:D Cóż może być przyjemniejszego w długie, zimne, ciemne, jesienno-zimowe wieczory, kiedy za oknem deszcz uderza rytmicznie w parapet a wiatr świszczy głośno, jeśli nie ciepły koc, herbata/kawa/grzane wino i dobra książka? Uwielbiam.

Z tej mojej sympatii do książek wziął się (już dawno temu!) pomysł robienia zakładek do nich. Maluję i robię te zakładki dosyć wytrwale:) Ostatnio powstały nowe wzory, które dziś Wam prezentuję. Domki pojawiły się na moim papierze raz czy dwa, kilka lat temu. Postanowiłam wrócić do korzeni (cóż, widać, że to moja trzecia zakładka w tym temacie... pozostaje ćwiczyć dalej). No a ptaszki do już charakterystyczny chyba dla mnie motyw, więc raczej nic zaskakującego. Lisor z ostatniego posta też musiał wylądować na zakładce i teraz śpi sobie smacznie między stronicami książki. Czas do spania i dla mnie.


Dobrego wieczoru Wam życzę!
anua

10 komentarzy :

 1. uwielbiam czytać mieć ksiązki i zakłdki , zbieram również , Twoje są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:)) ciekawa jestem Twojej kolekcji:))

   Usuń
 2. Jak dla mnie czytanie to jedyne rozsądne co można robić w te wieczory. :) Tuż zaraz po tworzeniu. ;)
  Bardzo podoba mi się zakładka z domami, chociaż i ptaszki, i lisek są urocze. :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, świetna form spędzania czasu w zimowe wieczory:)) Dziękuję Ci:))

   Usuń
 3. Prześliczne zakładeczki! Naszą też nadal używamy :) A w długie wieczory to czytanie...albo jak dla mnie jeszcze szydełkowanie to świetny zapełniacz czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję;) szydełkowanie też piękna sprawa:) Cieszę się, że masz gdzieś w zanadrzu zakładkę ode mnie:) chociaż już się zestarzała dość mocno:D

   Usuń
 4. przepiękne te Twoje "mole książkowe". Moje książki mogą czuć się obrażone- poprzetykane liśćmi, chusteczkami, rękawiczką ...ale za jedno mogą być mi wdzięczne- nie zakładam rogów :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję:) myślę, że książki są wyrozumiałe jeśli nie zakładasz rogów:D
   :)

   Usuń
 5. Kocham je wszyswszystkie <3 Niesamowity talent w łapkach :)

  OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję za każde miłe odwiedziny i za każde ciepłe słowo.

Każdy Twój ślad zostawiony tutaj jest dla mnie bardzo cenny :)